niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wydano 2859 identyfikatorów uprawniających do wjazdu na Bieliki

Wydano 2859 identyfikatorów uprawniających do wjazdu na Bieliki

O wydanie identyfikatora mogą ubiegać się  właściciele pojazdów zarejestrowanych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, zatrudnieni w lewobrzeżnej części miasta Świnoujścia na podstawie umowy o pracę na pełny etat i na czas nieokreślony od co najmniej 3 miesięcy. Warunkiem wydania identyfikatora jest przedłożenie wniosku i kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator oraz zaświadczenia o zatrudnieniu wydanego przez pracodawcę.

Od czasu wprowadzenia nowego wzoru identyfikatorów w styczniu 2015 roku zostało wydanych 2859 tego typu dokumentów.

Identyfikatory są  wydawane również właścicielom lokali mieszkalnych, lokalu o funkcji: wczasowej, pensjonatowej, hotelowej, apartamentowej, nieruchomości mieszkalnej zabudowanej, posiadającego zlokalizowane na terenie lewobrzeżnej części Miasta Świnoujścia – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Identyfikator otrzymają  mieszkańcy Świnoujścia użytkujący pojazd będący w leasingu – dodaje.

Warunkiem wydania identyfikatora w tym przypadku  jest przedłożenie wniosku oraz kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator, zaświadczenia  o posiadaniu spółdzielczego lub własnościowego prawa do lokalu lub odpisu z księgi wieczystej.

Nowe dokumenty są ważne przez dwa lata, czyli do 31 grudnia 2016 roku i należy spodziewać się, że w przyszłym roku będą ulegać wymianie. Opłata za ich wydanie pozostaje bez zmian – 120 złotych. Właściciele aut z rejestracjami zaczynającymi się od liter ZSW nie muszą ubiegać się o wydanie identyfikatora.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.