Strona główna / Lokalne / Kobieta podtruta tlenkiem węgla!

Kobieta podtruta tlenkiem węgla!

Trzy zastępy straży pożarnej wysłano w niedzielę na ulicę Wielkopolską w Świnoujściu. Strażacy odebrali zgłoszenie o kobiecie, która prawdopodobnie podtruła się tlenkiem węgla z piecyka zainstalowanego w łazience. Ratownicy weszli do wnętrza budynku w aparatach powietrznych. Kobieta siedziała w pokoju na piętrze budynku. Podano jej tlen do oddychania, a strażacy zaopiekowali się do momentu przybycia ratowników medycznych.

W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

– Dla własnego bezpieczeństwa rekomendujemy zabezpieczenie mieszkań czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu – informują strażacy.

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.

Zobacz również

Latarnia Morska. To będzie wyjątkowy weekend

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W sobotę ulicami naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.