Strona główna / Lokalne / Kobieta podtruta tlenkiem węgla!

Kobieta podtruta tlenkiem węgla!

Trzy zastępy straży pożarnej wysłano w niedzielę na ulicę Wielkopolską w Świnoujściu. Strażacy odebrali zgłoszenie o kobiecie, która prawdopodobnie podtruła się tlenkiem węgla z piecyka zainstalowanego w łazience. Ratownicy weszli do wnętrza budynku w aparatach powietrznych. Kobieta siedziała w pokoju na piętrze budynku. Podano jej tlen do oddychania, a strażacy zaopiekowali się do momentu przybycia ratowników medycznych.

W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

– Dla własnego bezpieczeństwa rekomendujemy zabezpieczenie mieszkań czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu – informują strażacy.

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.