Strona główna / Lokalne / Kierowca popijał w kolejce na prom

Kierowca popijał w kolejce na prom

Policjanci zatrzymali 52-latka, który jechał samochodem, mając w organizmie blisko 1,5  promila alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków zdarzenia, którzy zauważyli, że mężczyzna oczekujący w kolejce na prom w centrum miasta, otworzył butelkę alkoholu i zaczął go spożywać.

– W poniedziałek  policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby, która zauważyła stojącego w kolejce, a po chwili wjeżdżającego na prom pasażersko-samochodowy „Bielik” kierującego pojazdem, który otworzył butelkę alkoholu i zaczął go spożywać – informuje Beata Olszewska z policji.

Na miejsce wezwano patrol policji. Zatrzymano zjeżdżającego z promu kierującego mercedesem. Alkomat pokazał 1,5 promila alkoholu. Za kierownicą siedział 52-letni świnoujścianin.

Kierowca stanie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.