Strona główna / Lokalne / Kierowca popijał w kolejce na prom

Kierowca popijał w kolejce na prom

Policjanci zatrzymali 52-latka, który jechał samochodem, mając w organizmie blisko 1,5  promila alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków zdarzenia, którzy zauważyli, że mężczyzna oczekujący w kolejce na prom w centrum miasta, otworzył butelkę alkoholu i zaczął go spożywać.

– W poniedziałek  policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby, która zauważyła stojącego w kolejce, a po chwili wjeżdżającego na prom pasażersko-samochodowy “Bielik” kierującego pojazdem, który otworzył butelkę alkoholu i zaczął go spożywać – informuje Beata Olszewska z policji.

Na miejsce wezwano patrol policji. Zatrzymano zjeżdżającego z promu kierującego mercedesem. Alkomat pokazał 1,5 promila alkoholu. Za kierownicą siedział 52-letni świnoujścianin.

Kierowca stanie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.