Strona główna / Lokalne / Zielona inicjatywa mieszkańców. “Chrońmy plażę, wydmy i lasy”

Zielona inicjatywa mieszkańców. “Chrońmy plażę, wydmy i lasy”

Od placu z kontenerami – wolą las. Zamiast kolejnych apartamentowców – wydmy i piasek. Uważają, że środowisko w Świnoujściu powinno być pod specjalnym nadzorem i troską. Chcą chronić czyste nadmorskie plaże, zielone okolice, czyste powietrze, glebę i wodę przed industrializacją. Nie są przeciwnikami rozwoju miasta, lecz chcą stać nas straży środowiska i wyboru takich wariantów postępu, aby jak najmniej ingerowały w środowisko naturalne.  Dlatego założyli stowarzyszenie “Zielone Wyspy”. Teraz zapraszają do siebie świnoujścian o podobnym spojrzeniu na rozwój miasta.

– Zapraszamy wszystkich sympatyków , którym nie jest obojętna przyszłość naszej przyrody. Chrońmy nasze czyste nadmorskie plaże, zielone okolice, czyste powietrze, glebę i wodę! Będą nam za to wdzięczne przez następne pokolenia – informuje Michał Faligowski.

“Zielone Wyspy” to inicjatywa społeczna mająca na celu zwrócenie mieszkańcom, tudzież magistratowi, uwagi na potrzebę ochrony środowiska w naszym kurorcie na wyspach.

– Sprawa nie wygląda zbyt dobrze. Na prawobrzeżu smród soi i mazutu, coraz większy hałas ciężarówek i niebezpieczeństwo przerobienia hektarów lasów i plaży na nikomu niepotrzebny terminal kontenerowy – uważa Michał Faligowski.

Jak tłumaczy, na lewobrzeżu z kolei planuje się wycięcie lasu pomiędzy ulicą Uzdrowiskową a plażą.

– Naszym atutem są piękne plaże, czyste powietrze i cisza. Z tego powodu przyjeżdżają do nas tysiące turystów, którzy dają nam pracę. Jak zabetonujemy plażę i wydmy, w pobliżu powstanie śmierdzący i hałaśliwy port, a do miasta nie będzie można się dopchać ze względu na setki ciężarówek blokujących drogę, to nikt nie będzie chciał tutaj przyjechać – uważa członek stowarzyszenia.
Osoby, którym bliska jest opisywana idea, mogą kontaktować się telefonicznie 572 – 432 – 745 lub za pomocą e-maila: zielonewyspy@gmail.com.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

12 komentarzy

 1. Taak, miasto ma się nie rozwijać, a najlepiej wrócić do średniowiecza. Wtedy to było dużo świeżego powietrza, głód, chłód, ubóstwo i choroby.

 2. Do anonima:” A niech otwierają, więcej miejsc pracy będzie”
  Trochę rusz głową!!! Jeśli otworzą….turyści przestaną przyjeżdżać i wiele miejsc pracy zostanie zlikwidowanych, bo kurorty i hotele będą “świeciły pustkami”

 3. Brawo!!! Miło nam słyszeć, że kolejni mieszkańcy dostrzegają problem zabetonowywania tego miasta.
  Pozdrawiam
  Stowarzyszenie Prawobrzeża

 4. A niech otwierają, więcej miejsc pracy będzie 🙂

  • Trochę rusz głową…Jak otworzą… turyści przestaną przyjeżdżać i wiele miejsc pracy zostanie zlikwidowanych.

   • Ja się turystyką nie zajmuje, więc mi to rybka Margherita ;)Tak więc to TY rusz głową, nie wszystko się obraca w okół turystyce 🙂

  • Do Anonima”A niech otwierają, więcej miejsc pracy będzie” Rusz głową. Jak otworzą…to miejsc pracy nie będzie. Zamkną kurorty i hotele bo turyści przestaną przyjeżdżać.

 5. mieszkaniec Warszowa

  od kontenerowego terminala wara !

 6. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Za późno!!!
  Żmurkiewicz już wszystko sprzedał, a drewnem już się dawno podzieliły te tłuki.

 7. Jeżeli tak się to potoczy to nie wiem czy w przyszłości warto będzie przyjeżdżać do TEGO JESZCZE PIĘKNEGO MIASTA Jestem za tym aby zaprzestać wycinki drzew przyjeżdza sie tu miedzy innnymi dla nich jak sobie to wyobrażacie przyszłość Beton i morze a gdzie będzie ładowanie akumulatorów życiowych Tak jak teraz jesteście na PIERWSZYM MIEJSCU W RANKINGU PIĘKNA I ATRAKCYJNOŚCI to się szybko zmieni Przeraziła mnie farba na drzewach zaznaczonych do wycinki Ja jako kuracjusz jak dalej się to potoczy to się BARDZO A TO BARDZO SIĘ ZASTANOWIĘ TU PRZYJEŻDZAC WYPOCZYWAĆ W BETONIE BEZ ŚWIEŻEGO ŚWIEŻEGO POWIETRZA I płacić za to to chyba coś nie tak popieram ta inicjatywę a przyszłe pokolenie beda nam za to wdzięczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.