Strona główna / Lokalne / Lotnisko w Goleniowie liczy na turystów rezerwujących hotele nad morzem
Foto: Jacek Lewandowski

Lotnisko w Goleniowie liczy na turystów rezerwujących hotele nad morzem

W III kwartałach 2017 roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 436.803 pasażerów, co stanowi wzrost, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22,07 % stając się jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce.

Również wrzesień okazał się najlepszym IX miesiącem w historii lotniska. Przez 30 dni września obsłużonych zostało 54.709 pasażerów poprawiając wynik z września 2016 roku o 25,52 %.

Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników. Wśród nich jest połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez PLL LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 proc. Nie bez znaczenia jest codzienne połączenie do Warszawy oferowane prze Ryanair. Z kolei linia lotnicza WIZZ AIR, dostrzegając rosnący potencjał na trasach do Bergen, Stavanger oraz Oslo Torp, do ich obsługi przeznaczyła 230 miejscowego Airbusa A-321.

Również 2018 rok napawa optymizmem i pozwala przypuszczać, iż w przyszłym roku obsłużonych zostanie około 700.000 pasażerów. Władze lotniska liczą, że znaczne inwestycje branży hotelarskiej (cztero i pięcio – gwiazdkowe hotele), realizowanych w pasie nadmorskim, przyciągną coraz większą ilość turystów wykorzystujących samolot jako środek transportu.

Zobacz również

Wielkanocna oferta dań z dowozem w Rondo Ristorante. Zobacz menu!

Przygotowania do Wielkanocy bez stania w kolejkach do kas w supermarkecie? Rondo Ristorante chce pomóc …

Jeden komentarz

  1. Tylko ze turysta chce sie wydostac z Lotniska wygodnie i w misread tanio! Niekoniecznie placac 230 zl Jak ostatnio musialam zaplacic za taxi z lotniska do Swinoujscia! Zgroza! Wszystkie lotniska w Polsce maja latwy i tani dojazd a tu Jak w szczerym polu, radz se sam, chyba ze do Szczecina interglobusem, masakra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.