Strona główna / Lokalne / Uderzyła w rowerzystę, dostała mandat
Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Uderzyła w rowerzystę, dostała mandat

Podczas minionego weekendu doszło do kolizji z udziałem opla i rowerzysty, której przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. 

– W sobotę po godzinie 7.00 przy skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i Grodzkiej doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód osobowy marki Opel oraz rowerzysta. Doprowadziła do niej kierująca osobówką, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu po drodze dla rowerów jednośladowi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 28-latka została ukarana mandatem karnym – informuje asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Wielu nie traktuje rowerzystów jak równoprawnych użytkowników drogi, a często wymuszają na nich pierwszeństwo. Pamiętajmy, że rowerzystów, podobnie jak motocyklistów oraz pieszych, nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźni kierowców samochodów.

 

Zobacz również

Uwaga! Silny wiatr w strefie brzegowej

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.