Strona główna / Lokalne / Fort Gerharda. W fosie znaleziono prawdziwy skarb?

Fort Gerharda. W fosie znaleziono prawdziwy skarb?

Podczas oczyszczania koryta fosy z wiatrołomów drzew i gałęzi natrafiono na przedmiot przypominający lufę armatnią. W najbliższy piątek zostanie zorganizowana akcja wydobycia znaleziska.

Przedmiot waży najprawdopodobniej około 2 ton – trudno określić jego pochodzenie i wiek, ale pierwsze rozpoznanie wykonane pod wodą przez nurka –archeologa, wskazuje, że przedmiot  może mieć kilkaset lat.

To sensacyjne znalezisko- jego pełna identyfikacja odbędzie się po wydobyciu na ląd, ale już dziś jest kilka teorii pochodzenia tego zabytku.

Podniesienie zabytku z dna fosy planowane jest w piątek 1 grudnia. Wydobycie armaty z dna fosy zostanie wykonane przy pomocy dźwigu i płetwonurka- archeologa Lecha Trawickiego.  Przedmiot został dokładnie zlokalizowany i przygotowany przez płetwonurków do podniesienia.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

3 komentarze

  1. „No i gitara”jeszcze troche głębiej pogrzebać ,a wiele niespodzianek czeka.Przez lata liście i wiatr który siał piasek nagromadziły sporo mułu.Trochę cierpliwosci,dobrego sprzętu i Fort będzie miał wiele pamiatek .Wielki Szacun dla tych pasjonatów.

  2. Zapraszam wszystkich chętnych i chcących pomóc Darczyńców, do zorganizowania Szlachetnej Paczki, dla potrzebującej rodziny ze Świnoujścia. Zostało już tylko parę dni do Finału, a jeszcze sporo potrzeb nam brakuje. Więcej informacji na maila: agawaco@mm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.