Strona główna / Lokalne / Stary „Kormoran” zmieni się nie do poznania

Stary „Kormoran” zmieni się nie do poznania

Dziś w tym miejscu jest wiekowy supermarket należący do PSS Społem. Wkrótce w jego miejsce stanie nowoczesny apartamentowiec. Zostanie wybudowany przy odnowionej niedawno ulicy Słowackiego. Na parterze znajdzie się supermarket szerokim wyborem artykułów spożywczych i przemysłowych.

W budynku znajdą się apartamenty o powierzchni od 46 do 79 m2. Mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. W obiekcie będzie znajdowała się winda oraz nowoczesny parking dla samochodów wykorzystujący automatyczny system wind. Każdy apartament będzie posiadać balkon lub taras. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowano na koniec 2019 r.

Inwestycja powstanie przy zmodernizowanej w 2015 roku ulicy Słowackiego. W ramach prac wymieniona została cała infrastruktura drogowa (jezdnie, chodniki, przystanki, zjazdy) i przebudowana infrastruktura związana z funkcjonowaniem drogi (kanalizacja deszczowa, oświetlenie, zieleń). Zlikwidowano również miejsca kolizyjne infrastruktury drogowej z sieciami elektroenergetyczną, teletechniczną, wodociągową i gazową.

Na deptaku ustawiono także fontannę, której centralną częścią jest ogromna stalowa kula o średnicy 2 metrów, która imituje kulę ziemską z zaznaczonym miejscem, gdzie leży Świnoujście.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

5 komentarzy

  1. betonowe baraki pietrowe…

  2. Nie powinni dać pozwolenie na wycinkę drzew

  3. Tutaj też znikaja drzewa, przy okazji.

  4. społem ale się nie wyspołem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.