Strona główna / Lokalne / Radny Kamil Janta-Lipiński straci mandat? Kto za niego wejdzie do rady?

Radny Kamil Janta-Lipiński straci mandat? Kto za niego wejdzie do rady?

Czarne chmury nad radnym Kamilem Janta-Lipińskim. Wszystko wskazuje na to, że rada miasta będzie musiała wygasić mandat radnego. Powodem jest złamanie przez radnego zakazu wynikającego z ustawy o samorządzie gminnym.

Do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęło zawiadomienie o możliwości naruszenia przez radnego Rady Miasta Świnoujście Kamila Janta – Lipińskiego zakazów wynikających z ustawy o samorządzie gminnym.

Kamil Janta – Lipiński od stycznia został pełnomocnikiem wspólnika spółki prawa cywilnego, która świadczy usługi na rzecz Gminy – Miasto Świnoujście.

– Zgodnie z brzmieniem art. 24f ww. ustawy radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności – informuje Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Wojewoda skierował do Rady Miasta Świnoujście pismo zawierające wniosek o zbadanie tej sprawy i informację zwrotną o zajętym przez Radę stanowisku, a także przesłanie zebranych w toku postępowania wyjaśniającego dokumentów.

Radny Kamil Janta-Lipiński wszedł do rady miasta z listy Platformy Obywatelskiej. Jeżeli radni wygaszą jego mandat, wówczas do rady wejdzie kolejna osoba, która zdobyła największa liczbę głosów. W tym przypadku jest to Piotr Ordon, na którego zagłosowało 86 mieszkańców miasta.

Zobacz również

Nie przegap! Plan wydarzeń organizowanych w lutym

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem imprez kulturalnych oraz sportowych organizowanych w Świnoujściu.   Luty …

7 komentarzy

  1. 86 głosów !!! tyle starczy by zostać radnym — farsa

  2. Młody człowiek a już kombinuję więc stracił zaufanie w oczach mieszkańców.

  3. Ja słyszałem o przydomku “Klatka” bo podobno na tego pana głosowała jedna klatka we wieżowcu.. Dobrze że takiego przedstawiciela już nie będzie- mniej pyskówki będzie, chociaż z drugiej strony szkoda- potrafił gryźć Beton Janusza

    • Gryźć Janusza? Przecież on był w koalicji, która popierała prezydenta. W sprawie wycinki drzew – cichutko. A że czasami coś tam pokrzyczał to nic nie znaczy. Dobrze że traci mandat.

  4. “kto sieje wiatr, ten zbiera burzę” Panie Kamilu
    warto było?

  5. Został wspólnikiem i nic nie powiedział. Myślał że to nie wyjdzie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.