Strona główna / Lokalne / Radny Kamil Janta-Lipiński straci mandat? Kto za niego wejdzie do rady?

Radny Kamil Janta-Lipiński straci mandat? Kto za niego wejdzie do rady?

Czarne chmury nad radnym Kamilem Janta-Lipińskim. Wszystko wskazuje na to, że rada miasta będzie musiała wygasić mandat radnego. Powodem jest złamanie przez radnego zakazu wynikającego z ustawy o samorządzie gminnym.

Do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęło zawiadomienie o możliwości naruszenia przez radnego Rady Miasta Świnoujście Kamila Janta – Lipińskiego zakazów wynikających z ustawy o samorządzie gminnym.

Kamil Janta – Lipiński od stycznia został pełnomocnikiem wspólnika spółki prawa cywilnego, która świadczy usługi na rzecz Gminy – Miasto Świnoujście.

– Zgodnie z brzmieniem art. 24f ww. ustawy radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności – informuje Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Wojewoda skierował do Rady Miasta Świnoujście pismo zawierające wniosek o zbadanie tej sprawy i informację zwrotną o zajętym przez Radę stanowisku, a także przesłanie zebranych w toku postępowania wyjaśniającego dokumentów.

Radny Kamil Janta-Lipiński wszedł do rady miasta z listy Platformy Obywatelskiej. Jeżeli radni wygaszą jego mandat, wówczas do rady wejdzie kolejna osoba, która zdobyła największa liczbę głosów. W tym przypadku jest to Piotr Ordon, na którego zagłosowało 86 mieszkańców miasta.

Zobacz również

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili …

7 komentarzy

  1. 86 głosów !!! tyle starczy by zostać radnym — farsa

  2. Woda sodowa…

  3. Młody człowiek a już kombinuję więc stracił zaufanie w oczach mieszkańców.

  4. Ja słyszałem o przydomku “Klatka” bo podobno na tego pana głosowała jedna klatka we wieżowcu.. Dobrze że takiego przedstawiciela już nie będzie- mniej pyskówki będzie, chociaż z drugiej strony szkoda- potrafił gryźć Beton Janusza

    • Gryźć Janusza? Przecież on był w koalicji, która popierała prezydenta. W sprawie wycinki drzew – cichutko. A że czasami coś tam pokrzyczał to nic nie znaczy. Dobrze że traci mandat.

  5. “kto sieje wiatr, ten zbiera burzę” Panie Kamilu
    warto było?

  6. Został wspólnikiem i nic nie powiedział. Myślał że to nie wyjdzie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.