Strona główna / Lokalne / Komunikacja bezpłatna dla wszystkich. Po raz pierwszy będą kursy nocne [PRIMA APRILIS]

Komunikacja bezpłatna dla wszystkich. Po raz pierwszy będą kursy nocne [PRIMA APRILIS]

Już nie tylko seniorzy oraz dzieci i młodzież będą podróżować za darmo po nadmorskim mieście. Za kilka miesięcy, komunikacja miejska w Świnoujściu będzie całkowicie za darmo! Dla wszystkich mieszkańców i turystów. Nowością mają być kursy nocne wprowadzone do godz. 3 w miesiącach wakacyjnych.

Już wkrótce będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy, który zwiększy częstotliwość kursowania autobusów. Na ulice wyjedzie też  pierwszy elektryczny, miniaturowy autobus komunikacji miejskiej. Takie autobusy w ciągu kilku lat mają całkowicie wyeliminować duże pojazdy trudne do manewrowania na wąskich ulicach dzielnicy nadmorskiej.

Przypomnijmy, że bezpłatna i  ekologiczna komunikacja jest jednym z wielu działań, które mają na celu zachęcić mieszkańców miasta i turystów do korzystania z tej formy transportu. Tego typu rozwiązania będą uzupełniane w kolejnych miesiącach  innymi działaniami: całkowitym zamknięciem dla ruchu samochodowego dzielnicy  uzdrowiskowej, budową parkingu wielopoziomowego przy wjeździe do miasta, a także wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na terenie miasta, a także uruchomieniem kilkunastu stacji rowerów miejskich. Poza czystym powietrzem wprowadzenie w/w rozwiązać ma jeszcze jeden cel.

– Warto dodać, że to  element przygotowań do uruchomienia tunelu. Musimy przygotować i wdrożyć system pozwalający nam uniknąć zakorkowania  miasta przez nagły przyrost samochodów osobowych – mówi przedstawiciel Zakładu Transportu Miejskiego.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

2 komentarze

  1. Nie ma w Świnoujściu tego czegoś jak Zakład Transportu Miejskiego tylko jest Komunikacja Autobusowa. Więc żart nie udany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.