Strona główna / Lokalne / Komunikacja bezpłatna dla wszystkich. Po raz pierwszy będą kursy nocne [PRIMA APRILIS]

Komunikacja bezpłatna dla wszystkich. Po raz pierwszy będą kursy nocne [PRIMA APRILIS]

Już nie tylko seniorzy oraz dzieci i młodzież będą podróżować za darmo po nadmorskim mieście. Za kilka miesięcy, komunikacja miejska w Świnoujściu będzie całkowicie za darmo! Dla wszystkich mieszkańców i turystów. Nowością mają być kursy nocne wprowadzone do godz. 3 w miesiącach wakacyjnych.

Już wkrótce będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy, który zwiększy częstotliwość kursowania autobusów. Na ulice wyjedzie też  pierwszy elektryczny, miniaturowy autobus komunikacji miejskiej. Takie autobusy w ciągu kilku lat mają całkowicie wyeliminować duże pojazdy trudne do manewrowania na wąskich ulicach dzielnicy nadmorskiej.

Przypomnijmy, że bezpłatna i  ekologiczna komunikacja jest jednym z wielu działań, które mają na celu zachęcić mieszkańców miasta i turystów do korzystania z tej formy transportu. Tego typu rozwiązania będą uzupełniane w kolejnych miesiącach  innymi działaniami: całkowitym zamknięciem dla ruchu samochodowego dzielnicy  uzdrowiskowej, budową parkingu wielopoziomowego przy wjeździe do miasta, a także wprowadzeniem strefy płatnego parkowania na terenie miasta, a także uruchomieniem kilkunastu stacji rowerów miejskich. Poza czystym powietrzem wprowadzenie w/w rozwiązać ma jeszcze jeden cel.

– Warto dodać, że to  element przygotowań do uruchomienia tunelu. Musimy przygotować i wdrożyć system pozwalający nam uniknąć zakorkowania  miasta przez nagły przyrost samochodów osobowych – mówi przedstawiciel Zakładu Transportu Miejskiego.

Zobacz również

Korupcja przy budowie parkingu w Świnoujściu

Dwaj wrocławscy przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o korupcję w związku z budową parkingu przy …

2 komentarze

  1. Nie ma w Świnoujściu tego czegoś jak Zakład Transportu Miejskiego tylko jest Komunikacja Autobusowa. Więc żart nie udany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.