Strona główna / Lokalne / Przybywa kłódek na rzeźbie Adriana Maryniaka 

Przybywa kłódek na rzeźbie Adriana Maryniaka 

Zakochani przyjeżdżający do nadmorskiego miasta wieszają kłódki na znak miłości. Do tej pory robili to na balustradach „wiatraka” i plażowej promenady. Ostatnio metalowe „amulety miłości” pojawiły się na rzeźbie „Gniazdo”. To miejsce upodobali sobie nie tylko zakochani, ale także ptaki, które znalazły schronienie w gąszczu aluminiowych rurek.

Aluminiowa rzeźba Adriana Maryniaka została odsłonięta w 2004 roku. Autor stworzył kilka podobnych dzieł w innych miastach. To ostatni moment, aby zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie, bo rzeźba niedługo zniknie z tej części promenady wraz z przebudową deptaka.

Przypinanie kłódki z imionami zakochanych do mostu na znak uczucia to częsty zwyczaj na „mostach miłości” na całym świecie. W sąsiednich Międzyzdrojach na promenadzie można zamówić taką kłódkę z imiennym grawerem.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ale te rurki nie są aluminiowe.
    Gdyby były z aluminium, to już by ich dawno nie było.

    One są „amelinium” ich nie pomalujesz…

  2. Świnoujścianka

    Rzeźba…. ludzie piszcie tutaj w komentarzach żeby jeszcze przed majówką usunęli tą „rzeźbę” z promenady. Wstyd żeby coś takiego stało w bogatym mieście. Brudne, uszkodzone i nie wiadomo czemu ma to służyć. Chyba faktycznie jako gniazdo dla szerszeni i ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.