Strona główna / Lokalne / Kobieta na mostku Bielika. “Pływanie zaszczepił mi dziadek”

Kobieta na mostku Bielika. “Pływanie zaszczepił mi dziadek”

Od niedawna za sterami promu pływającego pomiędzy wyspami Wolin i Uznam, zasiada kobieta. Jest pierwszą w historii Żeglugi Świnoujskiej. Jak mówi Katarzyna Komorek, pływanie zaszczepił w niej dziadek – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Mój dziadek Stanisław Grygierzec przyjechał nad morze z południa Polski, by zapoczątkować u nas w rodzinie fascynację wodą. Było to przekazane w genach – wyjaśnia pani oficer.

Pani oficer na mostku zastępuje kapitana. Jak mówią jej koledzy z pracy, na mostku jest tak samo wymagająca jak każdy inny i przede wszystkim zwraca uwagę na bezpieczeństwo.

– Rozkład kursowania jest bardzo ważny. Staramy się trzymać rozkładu. Wiem, że pasażerowie czasem narzekają, że gdzieś nie zdążą, ale my musimy zrobić wszystko by było bezpiecznie – dodaje Katarzyna Komorek.

W sezonie wakacyjnym pani Katarzyna, podobnie jak reszta jej kolegów z pracy, mają ręce pełne roboty. Wszystko za sprawą większego ruchu pasażerów i samochodów.

 

 

Zobacz również

Prezydent Świnoujścia przeprosił mieszkańców za śliskie chodniki

Po piątkowych opadach śniegu, wiele ulic w Świnoujściu zamieniło się w ślizgawki. Firma wybrana w …

4 komentarze

  1. Brawo Pani Katarzyno. Powodzenia 🙂

  2. Jaki oficer zwykły szyper nikt tam niema w żegludze kapitana no chyba tylko 2 osoby reszta to szypry każdy może go zrobić bez jakiś tam wymagan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.