Strona główna / Lokalne / Jakie imię będzie miała maszyna do drążenia tunelu? Zadecydują mieszkańcy

Jakie imię będzie miała maszyna do drążenia tunelu? Zadecydują mieszkańcy

Maszyna do drążenia tunelu w Świnoujściu jest już prawie gotowa. W lipcu wypłynie z Chin i ma dotrzeć we wrześniu – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Zanim to się stanie, maszyna otrzyma imię – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Przygotowywaliśmy się do tego, aby ogłosić konkurs na nazwę dla tej maszyny. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych stron i do do tego, aby już teraz zastanawiać się nazwą maszyny – dodaje.

W lipcu do Chin muszą lecieć przedstawiciele inwestora, aby odebrać maszynę.

– Mimo ogromnych problemów jakie miały Chiny i zatrzymania produkcji tej maszyny, jej dostawa będzie opóźniona tylko o kilka dni.  W tej chwili jest już składana, trwa jej wyposażanie. W lipcu wypłynie z Chin do Świnoujścia – dodaje Barbara Michalska.

To już tradycja, że maszyny do drążenia tuneli otrzymują nazwy. W Gdańsku wiertło drążące tunel pod Martwą Wisłą nazwano DAMROKA – od imienia pomorskiej księżniczki. A jaką nazwę wybiorą świnoujścianie?

 

Zobacz również

Jeszcze przed wakacjami. Świnoujście otwiera tunel pod Świną

39 metrów pod lustrem wody – to najniżej położone miejsce w tunelu, który pod cieśniną …

14 komentarzy

 1. Dobrze, że Świnoujścianie pamiętają Ojców Chrzestnych tunelu. Tak, to Lech i Jarosław. Gdyby nie wydarzenia w 2010 roku, tunel już by działał.

 2. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  Guma.

  • Dobrze, że Świnoujścianie pamiętają Ojców Chrzestnych tunelu. Tak, to Lech i Jarosław. Gdyby nie wydarzenia w 2010 roku, tunel już by działał.

 3. proponuje „korona-19”

 4. Basieńka ?albo Januszek?

 5. Janusz,, he,he.

  • Dobrze, że Świnoujścianie pamiętają Ojców Chrzestnych tunelu. Tak, to Lech i Jarosław. Gdyby nie wydarzenia w 2010 roku, tunel już by działał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.