Strona główna / Lokalne / Po chleb tylko w kaloszach, albo… usypanej grobli

Po chleb tylko w kaloszach, albo… usypanej grobli

W Karsiborze są tylko dwa sklepiki. Do najbliższego supermarketu jest 13 kilometrów. Ludzie kupują tu mąkę, chleb i wędliny. Oba sklepy są przy głównej ulicy przechodzącej przez dzielnicę. Jeden z nich mieści się na parterze jednorodzinnego domku. Po każdorazowych deszczach można do niego dojść tylko w kaloszach. Niedawno usypano tu groblę, bo inaczej ludzie nie mogliby kupić nawet chleba.

Przy ulicy nie ma zatoczki postojowej. Zmotoryzowani podjeżdżali pod same drzwi sklepu. Przez lata rozjeździli teren. Przyszły deszcze i zrobiło się błotnisko.

– Tydzień temu przywieziono kruszywo. Górę zrzucono przed sklepem. Ucieszyliśmy się, bo myśleliśmy, że to dla nas.  Ale powiedzieli, że to na wyrównanie bocznych dróg – opowiada sprzedawczyni.

Teren przed sklepem należy do miasta. Przy innych domach rośnie trawa. Zapewnione jest dojście i dojazd. Tu wszystko tonie pod wodą. Interweniowali właściciele sklepu, interpelowano nawet na sesji rady. Bezskutecznie.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.