Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Właściciel świnoujskiego Radissona: To samorząd jest odpowiedzialny za drogi, chodniki, place zabaw i szkoły

Foto: Wojciech Basałygo

Kilka dni temu informowaliśmy o wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Bolesława Chrobrego. Jest jednym z tych, które nie jest odnowione. Brakuje także możliwości wjazdu wózkiem dziecięcym, czy wózkiem dla osób z niepełnosprawnościami. Samorząd stoi na stanowisku, że wejście powinien wykonać właściciel pobliskich hoteli.

Jan Wróblewski jr, właściciel świnoujskiego Radissona przesłał do naszej redakcji komentarz, który przytaczamy w całości.

– Mam coraz częstsze wrażenie, że miasta i władza zapominają o swojej roli. Do ich obowiązków należy budowa infrastruktury, świadczenie usług publicznych czy budowa tanich mieszkań. To samorząd jest odpowiedzialny za drogi, chodniki, place zabaw, parki czy szkoły. Tymczasem miasto chciałoby, żeby molo, zejście na plażę czy estakadę do portu sfinansowały podmioty prywatne. Posługiwanie się argumentem, że firma jest bogata jest niestosowne i nietrafione, zwłaszcza, że świnoujski samorząd należy do najbogatszych w kraju dzięki swojemu położeniu. Przypominam, że jako firma zainwestowaliśmy już i tak milion euro w przestrzenie publiczne dla turystów i mieszkańców wokół inwestycji, w tym promenadę i aleję Baltic Park Molo. Dlaczego mielibyśmy więc po raz kolejny, podejmować działania za miasto, zwłaszcza po pandemii, której konsekwencje odczuwamy do dzisiaj. Zejście na plażę to teren publiczny, który świadczy o administracji i jest wizytówką miasta. Zwracam uwagę, że inne wejścia, przy obiektach dużo mniej zaangażowanych w rozwój Świnoujścia, miasto zrealizowało. Wszelka władza powinna dbać o wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców, a już szczególnie samorząd, który ma ku temu takie możliwości – komentuje Jan Wróblewski jr, właściciel świnoujskiego Radissona.

Przeczytaj też: Kto powinien wykonać wejście na plażę przy Hiltonie?

Czytaj dalej
11 komentarzy

11 Comments

 1. Anonim temu

  22 marca 2023 na 00:01

  Zawsze mozna zrobić projekt molo trochę bliżej Galerii Promenada , poczekać na lepszy czas może poszukać innego współinwestora, może kilka lat po oddaniu tunelu i zmianie Żeglugi Św na bardziej komercyjną czytaj powrót do białej małej floty – molo blizej i stateczki blizej a na tzw pasaz hotelowy Wróblewskich trafi .. 30 % odwiedzających Świnoujście… i obecni tam restauratorzy i hamdlowcy przeniosą sie blizej…
  Proponuje Szanowny Panie Wróblewski zrobić reset w swojej wypowiedzi… zawsze może być tak że …np… dostarczenie mediów wzrośnie Pana firmie jeszcze bardziej bo … samorząd przeliczy za i przeciw i stwierdzi że za tanio panu sprzedaje .. cieplo,wode czy odbiera śmieci czy ścieki…
  Ja wiem .że Pana budynki mają dużo dobrych rozwiązań eko ale nie jest Pan w 100% samowystarczalny.
  Pana Firma jest w tym miejscu najwiekszym beneficjentem tego miejsca i aż dziwne że nie widzi Pan potencjału w budowaniu molo np
  . z hotelowa mariną dla jachtów itd…
  Szkoda.

 2. Ten facet temu

  20 marca 2023 na 11:42

  P Raddison miasto nie będzie wam czerwonych dyp dla wanów układać po to aby wam zwiększać frekwencję.I tak żeście wpakowali się w pasy wydmowe licząc tylko na własne zyski a co ze swej strony dla postronnych oprócz betonu???

 3. Anonim temu

  19 marca 2023 na 20:19

  Wejście wygląda jak wygląda bo miało tam być molo – no właśnie – jak tam idzie budowa mola Panie właścicielu Radissona ?

 4. Halina temu

  19 marca 2023 na 07:10

  Buduje miasto tuńel. Część dała unia a część miasto..cierpliwosci.h

 5. Larry temu

  18 marca 2023 na 23:41

  Nigdy go nie będzie,niestety ale już zarząd miasta to ustalił ,nie można z przyczyn naturalnych ,Świnoujście jest specyficznym miastem i strefa brzegowa na to nie pozwala.i wszystko w temacie plaża się powiększa i nie można niczego stawiac

 6. Falko temu

  18 marca 2023 na 22:34

  Gumowa mata przy hotelu . siara i wstyd

 7. Ja temu

  18 marca 2023 na 21:09

  W skrócie. Prywatne podmioty nie dają się frajerować państwu.

 8. turysta z polski temu

  18 marca 2023 na 20:17

  A po co ta cała betonoza? Zieleń zniszczona, drzewa wycięte, totalny koszmar i gorzej niż za PRLu. W dodatku te wysokie budynki na pasie wydmowym. Niszczycie przyrodę.Może jeszcze beton dacie na lini brzegowej żeby spacerować przy morskiej wodzie. Bareja miałby następny film. Koszmar co zobaczyłem w tym roku jak wygląda dzielnica nadmorska. Za PRL lepiej wyglądało bo było więcej zieleni. Turysta po latach w Świnoujściu.

  • Karolcia temu

   19 marca 2023 na 20:17

   Niestety masz rację, ale połowicznie. Otóż od lat swinoujszczanie rządzenie miastem oddają, wywodzącemu się z PRL i PZPR, Januszowi Żmurkiewiczowi.

 9. Olo temu

  18 marca 2023 na 18:54

  A gdzie jest molo?

  • Mol temu

   19 marca 2023 na 22:18

   W nazwie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Wróciły odwiedziny w szpitalu! Jest jednak pewne „ale”…

Świnoujski szpital poinformował, że przywraca możliwość odwiedzin, jednak pod pewnymi warunkami.

Z uwagi na wciąż utrzymującą się od tygodni dużą liczbę zakażeń COVID-19, grypą oraz wirusami grypopodobnymi, mając na względzie troskę o zdrowie wszystkich pacjentów, szpital wprowadza ograniczenia w odwiedzinach na oddziałach szpitalnych.

Warunkami odwiedzin są: brak objawów infekcji u osób odwiedzających oraz oraz towarzyszących. Dodatkowo osoby odwiedzające muszą posiadać jednorazową maseczkę ochronną. Całkowity czas odwiedzin nie może przekraczać 30 minut, a w sali chorych może znajdować się jedna osoba odwiedzająca.

Istnieje możliwość odbywania krótkich odwiedzin w świetlicy w przypadku pacjentów samodzielnych, jeśli ich stan na to pozwala.

 

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wyrok ws. zabójstwa 18-letniej Magdy spod Kamienia Pomorskiego w najbliższy wtorek

Fotolia

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończył się w środę proces Dawida J. oskarżonego o zabójstwo 18-letniej Magdy spod Kamienia Pomorskiego. Publikacja wyroku została zaplanowana na wtorek, 28 marca. Mężczyzna był wcześniej karany za gwałt i morderstwo, którego dopuścił się w wieku 14 lat, a jako dorosły jeszcze za rozbój.

Proces 30-letniego obecnie Dawida J. rozpoczął się 5 września ub.r. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Wyłączona została jawność procesu, ponieważ, jak wyjaśniła wówczas sędzia Ewa Borucka „ujawnione okoliczności mogłyby wywołać zakłócenie spokoju publicznego, a nadto mogłyby obrazić dobre obyczaje i naruszać ważki interes prywatny”.

Mężczyzna został oskarżony o to, że 24 maja 2021 r. „działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia” Magdaleny M. zabrał ją do samochodu z parkingu w Kamieniu Pomorskim, a następnie pomiędzy miejscowościami Sulikowo i Świniec uderzył ją w nasadę nosa, a później dusił, doprowadzając do jej śmierci. Jak przekazali śledczy, ukrył następnie ciało młodej kobiety w lesie pod korzeniami przewróconego drzewa, przysypał je liśćmi i gałęziami drzew.

Prokurator wniósł o przyjęcie dodatkowo kwalifikacji jako zabójstwa w związku ze zgwałceniem.

Ciało 18-latki odnaleziono pod koniec maja 2021 r. w lesie niedaleko jej rodzinnej miejscowości, ok. 10 km od Kamienia Pomorskiego. 28-letniego wówczas Dawida J. w sprawie jej zaginięcia policja zatrzymała dzień wcześniej.

Jak przekazał po odnalezieniu ciała Magdaleny M. zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak, zaginięcie dziewczyny jej ojciec zgłosił 26 maja. Dziewczyna wyszła z domu 24 maja, pojechała swoim skuterem na zakupy i nie wróciła; nie było z nią kontaktu telefonicznego.

Sprawca został wytypowany po analizie nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu. Jak ustalono, Magda miała problem z uruchomieniem skutera i Dawid J. zaproponował jej podwiezienie samochodem. Dziewczyna wsiadła do auta, oskarżony zawiózł ją do lasu i tam zabił.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa przez uduszenie, ale nie wyjaśnił, w jaki sposób tego dokonał. Nie wyjaśnił też, jaką motywacją się kierował.

Dawid J. był wcześniej karany za gwałt i morderstwo, którego dopuścił się w wieku 14 lat. Jako dorosły był karany za rozbój. Grozi mu od ośmiu lat więzienia do dożywocia.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego OSiR „Wyspiarz” z kolejnymi medalami z Mistrzostw Województwa w LA

OSiR „Wyspiarz"

W dniu 19 marca 2023 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował dla zawodników uczęszczających na treningi lekkoatletyczne do Sekcji LA OSiR „Wyspiarz” wyjazd na Halowe Mistrzostwa Województwa w LDK w kategorii U12; U14; U16; U18; U20.

Klub reprezentowała 20 osobowa grupa młodych lekkoatletów w składzie: Kamil Gajewski, Lena Szepke, Franciszek Gralak, Dawid Pecyna, Rafał Kowalczyk, Adam Grudzień, Justyna Guzenda, Jessica Dackard, Laura Fedorczuk, Helena Grudzień, Wiktoria Kanclerz, Maja Major, Aleksandra Pancer, Julia Łoś, Lena Kowalska, Marcelina Gawle, Fabio Baldi, Szymon Pastuszka, Nina Bandkowska, Amelia Czerwińska.
Zawodnicy klubu odnieśli duży sukces sportowy zdobywając sześć medali.
Kolejny tytuł Mistrza Województwa w skoku wzwyż, w kategorii U 16 zdobył Franciszek Gralak z wynikiem 175 cm wyrównując dotychczasowy rekord życiowy na hali.
Natomiast Lena Szepke w kategorii U 16 uplasowała się ex aequo na I miejscu z wynikiem 150 cm.
Bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Pecyna, który w biegu na 60 m w kategorii U 18 wywalczył Wicemistrzostwo Województwa z bardzo dobrym wynikiem 7,73. Dawid jest średniodystansowcem i wynik jaki uzyskał daje nadzieję na bardzo szybkie bieganie na jego koronnym dystansie 800 m. Dawid również skakał w dal, gdzie z wynikiem 5,22 wywalczył brązowy medal.
Pasjonująca rywalizacja odbyła się wśród dziewcząt w kategorii U 16, gdzie Maja Major z trzecim wynikiem 8,46 (rekord życiowy) zakwalifikowała się do Finału A, w którym wywalczyła brązowy medal. Natomiast jej koleżanki klubowe Justyna Guzenda z wynikiem 8,61 (rekord życiowy) i Lena Szepke z wynikiem 8,80 (rekord życiowy) zakwalifikowały się do Finału B, w którym Justyna zajęła II miejsce, a Lena III miejsce.
W kategorii U12 klasą dla siebie okazała się nasza najmłodsza zawodniczka Helenka Grudzień, która w eliminacjach pokonała 109 zawodniczek uzyskując najlepszy czas z eliminacji 9,20 (rekord życiowy) i zakwalifikowała się do Finału A, w którym ostatecznie zdobyła brązowy medal. Należy nadmienić, że Helenka jest młodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej.
Na wyróżnienie zasługuje start:
Szymona Pastuszki na dystansie 60 m w kategorii U 14, który w eliminacjach zajął III miejsce z wynikiem 8,48 i zakwalifikował się do Finału A, gdzie ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu IV z wynikiem 8,51.
Niny Bandkowskiej na dystansie 60 m w kategorii U 14 z wynikiem 8,85 (rekord życiowy) weszła do Finału B, w którym zajęła II miejsce.
Podczas zawodów widać było duże zaangażowanie naszych zawodników. Walczyli dzielnie o jak najlepsze rezultaty i własne rekordy życiowe, a po zakończeniu swoich konkurencji dopingowali kolegów i koleżanki z klubu.
Systematyczna praca na treningach jak widać przynosi widoczne rezultaty. Za osiągnięte wyniki w sezonie lekkoatletycznym 2022 troje naszych zawodników w kategorii młodzików U16: Lena Szepke skok wzwyż (155cm), Maja Major bieg na dystansie 300m (44.47) oraz Franciszek Gralak skok wzwyż (180cm) powołani zostali do kadry wojewódzkiej na rok 2023.
Zaś Dawid Pecyna w kategorii juniorów młodszych U18, na dystansie 800 m powołany został do Kadry Narodowej B i będzie uczestniczył w kolejnym zgrupowaniu sportowym w Bydgoszczy w dniach 30.03-08.04.2023.
Wszystkim należą się ogromne brawa za udział w zawodach. Życzymy zawodnikom naszego klubu dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zawodów.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Na trasie Świnoujście – Dargobądz budowane są przejścia dla zwierząt

GDDKiA Szczecin

Prace na trasie Świnoujście – Dargobądz nieustannie trwają. Ten odcinek S3 ma długość 17 km. 

Rozpoczyna się od połączenia z tunelem w Świnoujściu w pobliżu terminala promów morskich, a kończy na zachód od węzła Dargobądz. Na trasie powstaną cztery węzły drogowe – Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje. Wybudowanych zostanie również 10 wiaduktów i dwie estakady oraz kładka dla pieszych.

Ale to nie wszystko! Powstaną również dwa górne przejścia dla dzikich zwierząt, każde o szerokości 50 metrów. Obecnie montowane są elementy konstrukcji podatnej z blachy falistej.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rosyjskie mrożone ryby jechały ze Świnoujścia. Podróż zakończyły rozsypane na drodze

Foto: PSP w Gryficach

Ciężarówka wioząca mrożone ryby przewróciła się na drodze wojewódzkiej 108 pomiędzy Truskolasem a Uniborzem. Okazuje się, że wiozła mrożone ryby pochodzące z Murmańska w Rosji – informuje portal kamienskie.info.

Foto: PSP w Kamieniu Pomorskim

Ciężarówka jechała z portu w Świnoujściu do Koszalina. Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rekordowa nagroda specjalna dla pracowników Biedronki

Foto: Biedronka

Prawie 60 000 pracowników sieci Biedronka otrzyma w kwietniu Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2022 rok w wysokości 3750 zł brutto. Tym samym jest to najwyższa w historii Biedronki wartość nagrody, która nagradza pracowników za ogromną pracę i wysiłek w osiągnięcie wyników finansowych w kolejnym, trudnym ekonomicznie roku. 

Nagrodą zostali objęci pracownicy sieci Biedronka zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. Tegoroczna nagroda specjalna jest wyższa aż o 950 zł brutto od zeszłorocznej i to najwyższa wartość w całej Grupie Jeronimo Martins w zakresie nagrody specjalnej przyznawanej pracownikom. W ubiegłym roku wynosiła ona 2800 zł brutto, natomiast w poprzednim 2021 r. – 2500 zł brutto.

Do otrzymania nagrody uprawnieni są pracownicy, którzy rozpoczęli świadczenie pracy na rzecz sieci Biedronka na podstawie umowy o pracę nie później niż 01.04.2022 r. i byli zatrudnieni w dniu 01.04.2023 r. Dodatkowo wszystkie ich nieobecności w roku 2022 nie mogą przekroczyć 180 dni. Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu.

– Wszystko, co osiągnęliśmy w 2022 roku i sposób, w jaki to zrobiliśmy, napełnia nas dumą i dodatkowo wzmaga poczucie odpowiedzialności, abyśmy kontynuowali robienie tego, co uważamy za właściwe – podkreślił w liście przesłanym do pracowników sieci Biedronka Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jerónimo Martins

To nagroda za całokształt i kluczową rolę zespołów w osiągniętych w 2022 roku wynikach.

– Biedronka chce być pracodawcą pierwszego wyboru. Docenianie wysiłku naszych pracowników i zespołów poprzez dodatkowe nagrody finansowe jest istotnym elementem naszej polityki płacowej. Cieszę się, że tegoroczna nagroda specjalna jest dużo wyższa niż w ubiegłym roku i solidnie odzwierciedla zeszłoroczne wyniki Biedronki – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w sieci Biedronka

Sieć Biedronka aktywnie prowadzi także regularne przeglądy wynagrodzeń, by zapewnić członkom jej zespołu bezpieczeństwo finansowe oraz stabilność zatrudnienia.

Od 1 stycznia br. ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych największej sieci handlowej w Polsce otrzymało podwyżki, na które w skali roku Biedronka przeznaczyła ponad pół miliarda złotych. Wzrost wynagrodzeń na podstawowych stanowiskach wyniósł od ok. 500 zł do 700 zł brutto. Jednocześnie wyższe wynagrodzenie wraz ze styczniową pensją otrzymało również ponad 3000 pracowników biur w centrali i regionach, na co dzień pracujących w centrali, biurach regionów oraz centrum usług wspólnych. Na wzrost wynagrodzeń tej grupy Biedronka przeznaczyła prawie 47 mln złotych w skali roku. Łącznie na podwyżki dla pracowników Biedronka wyda w skali roku około 650 milionów złotych.

Sieć Biedronka oferuje swoim pracownikom ponad 20 programów socjalnych i benefitów. Więcej informacji o ofercie pozapłacowej dla pracowników można znaleźć na stronie: pracawbiedronce.pl/benefity

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524