Strona główna / Lokalne / Świnoujście w programie Region dla Rodziny

Świnoujście w programie Region dla Rodziny

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta odbyła się ceremonia podpisania porozumienia w sprawie przystąpienia Miasta Świnoujście do Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020  pod nazwą „Region dla Rodziny”.

Porozumienie podpisali  Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

W dniu 30 września 2014 r. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął do realizacji Wojewódzki Program Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020  pn. Region dla Rodziny.

Działania w ramach Programu skierowane są do samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i niepublicznych oraz wszystkich podmiotów partnerskich zaangażowanych w realizację zadań.

Przystąpienie do Programu wymagało zawarcia porozumienia pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Gminą Miastem Świnoujście. Porozumienie dotyczy realizacji dwóch zadań: „Zachodniopomorskiej Karty Rodziny” i „Zachodniopomorskiej Karty Seniora”.

– Jak poinformowała  Anna Mieczkowska –  Celem zadań jest: promowanie rodziny, w tym rodziny  wielodzietnej i wielopokoleniowej, wzmocnienie kondycji finansowej rodziny wielodzietnej oraz seniorów w Województwie Zachodniopomorskim, wspieranie funkcji rodzicielskich w rodzinach wielodzietnych, promowanie  Województwa Zachodniopomorskiego,  jako regionu wspierającego funkcje rodziny i działania dla mieszkańców regionu znajdujących się w wieku 60+.

„Zachodniopomorską Kartę Rodziny” mogą otrzymać rodzice lub opiekunowie z co najmniej dwójką dzieci, natomiast „Zachodniopomorską Kartę Seniora” mogą otrzymać osoby, które ukończyły 60 rok życia. Karty uprawniają do zniżek lub ulg oferowanych przez różne podmioty i instytucje na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Aktualnie  porozumienie z Województwem Zachodniopomorskim podpisały 34 zachodniopomorskie gminy.

Fot /tekst BIK

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.