Strona główna / Lokalne / Tu też potrzebne są domki! Ładne, estetyczne i bezpieczne dla kotów

Tu też potrzebne są domki! Ładne, estetyczne i bezpieczne dla kotów

art-slamsy2
Kocie slamsy nie są dobrą wizytówką Świnoujscia. Foto: Czytelnik

Kilka dni temu informowaliśmy o grupie mieszkańców, która skrzyknęła się i samodzielnie zrobiła kilka domków dla dziko żyjących kotów. Nowe budki stanęły przy falochronie w dzielnicy Warszów. Z kolei inny z mieszkańców przesłał do naszej redakcji zdjęcia kocich slamsów w dzielnicy nadmorskiej.

Okropny widok dla spacerujących turystów, ale też mieszkańców tej uzdrowiskowej dzielnicy miasta – smuci się mieszkaniec. Na dowód zrobił kilka zdjęć.

domki-2
Gdański magistrat przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe domy dla kotów. W tym roku przekazanych zostanie kolejnych 75 domków. Foto: UM Gdańsk

Kwestia dziko żyjących kotów wciąż w Świnoujściu jest nierozwiązana. Choć samorząd tłumaczy, że przekazuje pokarm osobom zajmującym się dokarmianiem, to jest to dalekie od idealnego rozwiązania. Kilkoro mieszkańców podrzuca pomysł świnoujskiemu samorządowi, aby kocie domki były estetyczne, należy iść w ślad Gdańska, czy chociażby niedalekiego Białogardu, gdzie urzędnicy sfinansowali zakup kocich domków – takich jak na zdjęciu.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Jeden komentarz

  1. A ja myslałem ze to namioty bezdomnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.